Ο ΝΟΠ ισοπαλία 8-8 με τον ΟΦΗ στην Κρήτη

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επιστρέφει ο ΝΟΠ από την Κρήτη, εκεί όπου το παιχνίδι με τον ΟΦΗ έληξε με σκορ 8-8.

ΝΟΠ Ο ΝΟΠ δεν τα κατάφερε στην Κρήτη

Ισόπαλος με σκορ 8-8 αναδείχθηκε ο ΝΟΠ στο παιχνίδι με τον ΟΦΗ στην Κρήτη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής ανδρών του πόλο.

Η κακή αρχή που πραγματοποίησε ΝΟΠ, καθώς δέχτηκε 5 γκολ μέσα σε 6 λεπτά δυσκόλεψε πολύ τη συνέχεια του αγώνα.

Με μια σειρά καλών επιθέσεων και εξαιρετική άμυνα σε όλο το 2ο 8λεπτο ο ΝΟΠ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με σκορ 5-4.

Στην 3η περίοδο και οι δυο ομάδες άνοιξαν το παιχνίδι τους και με επιμέρους σκορ 3-3 η 4η περίοδος ξεκίνησε με τον ΟΦΗ να προηγείται με 8-7.

Στην τελευταία περίοδο οι άμυνες ήταν πολύ σφιχτές και σημειώθηκε μόλις ένα τέρμα με το οποίο ο ΝΟΠ ισοφάρισε, ενώ στην τελευταία επίθεση είχε τη ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι παίζοντας με παίκτη παραπάνω.

Εξαιρετικός στην επίθεση ο Νίκος Ανδρικόπουλος που σημείωσε 4 τέρματα!

Τα 8λεπτα: 5-3, 0-1, 3-3, 0-1. Τα γκολ του ΟΦΗ: Παπανικολάου 2, Παντέρης 1, Λεονταράκης 1, Ζουράρης 1, Κλήμος 3.

ΝΟΠ (Κραβαρίτης): Βυθούλκας, Πολάτος, Κανελλόπουλος 2, Γκότσης, Πασσάς, Ανδρικόπουλος 4, Παπαχριστόπουλος, Τριαντάφυλλος, Γεωργαράς 1, Μπιτσάκος, Λαμπάτος Αγγελόπουλος 1, Αλάτσης, Βουτσινάς, Λούκος.