Πάτρα: Στις 20 Φεβρουαρίου η παρουσίαση της ποιητικής συλλογής της Αιμιλιανής Σταυριανίδου
Στην εκδήλωση θα παρουσιαστούν ποιήματα από ηθοποιούς, μέσω μιας σκηνικής δράσης, φέρνοντας κάποιες από τις πιθανές μορφές της συνάντησης: αναγνώστη- ποιητή, σε τρισδιάστατη μορφή.
![Πάτρα: Στις 20 Φεβρουαρίου η παρουσίαση της ποιητικής συλλογής της Αιμιλιανής Σταυριανίδου ποιητική](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/02/poiisi-873x432.jpg)
Την Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου θα παρουσιαστεί στις 7:00 το απόγευμα στο βιβλιοπωλείο Πολύεδρο, Κανακάρη 147, Πάτρα η ποιητική συλλογή «Στρατσόχαρτο καφέ και ζαχαρί» της Αιμιλιανής Σταυριανίδου που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις Άπαρσις.
![Πάτρα: Στις 20 Φεβρουαρίου η παρουσίαση της ποιητικής συλλογής της Αιμιλιανής Σταυριανίδου ποιητική](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/02/stavrianidou-262x300.jpg)
Η Αιμιαλινή Σταυριανίδου
Στην εκδήλωση θα παρουσιαστούν ποιήματα από ηθοποιούς, μέσω μιας σκηνικής δράσης, φέρνοντας κάποιες από τις πιθανές μορφές της συνάντησης: αναγνώστη- ποιητή, σε τρισδιάστατη μορφή.
Θα ακολουθήσει συζήτηση με την Όλια Λαζαρίδου, τη Μάρω Γαλάνη και τις ηθοποιούς.
Στη σκηνική δράση συμμετέχουν: Όλια Λαζαρίδου, Έλενα Πολυχρονάτου, Κωνσταντίνα Ευθυμίου, Πένυ Μουμτζή, Μιλένα Τούμπα, Αριάδνη Κωνσταντακοπούλου και Αιμιλιανή Σταυριανίδου.
Η Αιμιλιανή Σταυριανίδου γεννήθηκε το 1999 στην Αθήνα και μεγάλωσε λίγα χιλιόμετρα έξω από την Σπάρτη. Το 2021 αποφοίτησε από την Δραματική σχολή «Αρχή – Νέλλη Καρρά» και είναι τελειόφοιτη του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης Πατρών.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News