Πάτρα: Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η δράση για την διαλογή στην πηγή και τους ημιυπόγειους έξυπνους κάδους ΦΩΤΟ
Η δράση περιελάμβανε παρουσίαση των οφελών της ανακύκλωσης με διαλογή στην πηγή και των νέων ημιυπόγειων κάδων καθώς και διανομή ενημερωτικών φυλλαδίων και τσαντών για τη διαλογή των ανακυκλώσιμων υλικών.
![Πάτρα: Με επιτυχία ολοκληρώθηκε η δράση για την διαλογή στην πηγή και τους ημιυπόγειους έξυπνους κάδους ΦΩΤΟ Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/10/dialogi-stin-pigi-1-741x432.jpg)
Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η δράση ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των μαθητών των σχολείων που βρίσκονται πλησίον της περιοχής του Ανοικτού Κέντρου Εμπορίου (26ο , 11ο & Στρούμπειο Δημοτικό σχολείο, 1ο & 6ο Γυμνάσιο, 6ο & 11ο ΓΕΛ), για την Ανακύκλωση με Διαλογή στην Πηγή και το πρόγραμμα των ημιυπόγειων κάδων ανακύκλωσης.
Η δράση περιελάμβανε παρουσίαση των οφελών της ανακύκλωσης με διαλογή στην πηγή και των νέων ημιυπόγειων κάδων καθώς και διανομή ενημερωτικών φυλλαδίων και τσαντών για τη διαλογή των ανακυκλώσιμων υλικών.
Ο συντονισμός της δράσης ενημέρωσης & ευαισθητοποίησης των μαθητών πραγματοποιήθηκε με συνεργασία του Τμήματος Περιβάλλοντος & Ενέργειας της Διεύθυνσης Περιβάλλοντος, Ενέργειας & Πρασίνου του Δήμου Πατρέων (κυρίες Ελένη Τρομπούκη & Μυρσίνη Ζούρου), των υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης της Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας (κυρίες Ελένη Αντωνακοπούλου & Ιωάννα Παπαϊωάννου) και των Διευθυντών/τριών των σχολείων.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News