Το πιο δύσκολο έργο έχουν Ατρόμητος Λάππα και Αστέρας Τσουκαλεΐκων, που έχουν να αντιμετωπίσουν τους αδιάφορους βαθμολογικά, αλλά πολύ καλούς αγωνιστικά, Πήγασο και Εθνικό Πατρών
Τις δύο τελευταίες από τις οκτώ ομάδες που θα υποβιβαστούν από την Α’ Κατηγορία μέσω των play outs, θα γίνουν γνωστές σήμερα, καθώς ολοκληρώνεται η διαδικασία με τα ματς της 8ης αγωνιστικής. Αχαϊκή, Εθνικός Πατρών, Δόξα Νιφορεΐκων, Πήγασος και Αιγείρα/Ακράτα, θα αγωνίζονται και του χρόνου στην Α’ Κατηγορία.
Αναγέννηση Πατρών, Δόξα Παραλίας, Καλάβρυτα, Αετός Ρίου, Δαβουρλής, Θύελλα Αιγίου, έχουν υποβιβαστεί, ενώ το ίδιο θα γίνει για δύο εκ των Ατρομήτου Λάππα, Αστέρα Τσουκαλεΐκων, Αχαιού, Ροϊτίκων και Αχαϊκού.
Αν κερδίσουν οι δύο τελευταίοι, θέλουν απώλειες των υπολοίπων ομάδων. Το πιο δύσκολο έργο έχουν Ατρόμητος Λάππα και Αστέρας Τσουκαλεΐκων, που έχουν να αντιμετωπίσουν τους αδιάφορους βαθμολογικά, αλλά πολύ καλούς αγωνιστικά, Πήγασο και Εθνικό Πατρών.