Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και… τούρτα-έκπληξη!

Το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η συνεχίστηκε σήμερα με τη νίκη του Κεφαλληνιακού επί του Πυρσού στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας σε ένα παιχνίδι με ιδιαιτερότητες.

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και... τούρτα-έκπληξη! Ιδιαιτερότητες είχε το παιχνίδι Πυρσός-Κεφαλληνιακός για την Α2 ΕΣΚΑ-Η

Δεν τα κατάφερε ο Πυρσός στο σημερινό παιχνίδι με τον Κεφαλληνιακό για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η, όμως η ήττα με σκορ 56-49 περνάει σε δεύτερη μοίρα, καθώς οι φίλοι του μπάσκετ έγιναν μάρτυρες ιδιαίτερων στιγμών και καταστάσεων στο δημοτικό κλειστό γυμναστήριο της Παναγίας Αλεξιώτισσας.

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και... τούρτα-έκπληξη!   Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και... τούρτα-έκπληξη!

Τι εννοούμε; Καταρχήν, προέκυψε πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα της εγκατάστασης, καθώς δεν έγραφε αρχικά το σκορ και στη συνέχεια τα ατομικά φάουλ! Ευτυχώς το πρόβλημα με το σκορ διορθώθηκε και το παιχνίδι ολοκληρώθηκε κανονικά. Θεατές από την κερκίδα χαμογελούσαν με νόημα, καθώς στο μυαλό τους ήρθαν οι στιγμές απείρου κάλλους με το ραγισμένο ταμπλό στο γήπεδο στο ημίχρονο του  αγώνα Αίολος Αγυιάς-Πανελλήνιος για τη National League 1.

Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και... τούρτα-έκπληξη!Α2 ΕΣΚΑ-Η: Εχασε ο Πυρσός, πρόβλημα με τον φωτεινό πίνακα και... τούρτα-έκπληξη!

Στο ημίχρονο του παιχνιδιού παρέα φίλων του Πυρσού έκανε έκπληξη στον φίλο της ομάδας  Μιχαήλ-Αγγελο Πανταζή και του επιφύλαξαν τούρτα-έκπληξη για τα γενέθλιά του.