Αγρίνιο: Πήγαν για Αγιασμό των υδάτων και «έφαγαν πόρτα» από τη ΔΕΗ
Το περιστατικό συνέβη στη λίμνη Στράτου
![Αγρίνιο: Πήγαν για Αγιασμό των υδάτων και «έφαγαν πόρτα» από τη ΔΕΗ Αγρίνιο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/agrinio-873x432.jpg)
Πλήθος πολιτών αλλά ακόμη και οι ιερείς και εργαζόμενοι του δήμου που μετέβησαν στις εγκαταστάσεις όπου ήταν προγραμματισμένος ο Αγιασμός των υδάτων στη λίμνη Στράτου… έφαγαν πόρτα από τη ΔΕΗ.
Ειδικότερα, η εξωτερική πόρτα των εγκαταστάσεων που είναι αρμοδιότητα της ΔΕΗ είναι κλειδωμένη και ο κόσμος περιμένει από τις 10:30 το πρωί φύλακα της ΔΕΗ να τους ανοίξει, ώστε να γίνει η τελετή.
Η προγραμματισμένη ώρα τέλεσης του Αγιασμού των υδάτων στο σημείο ήταν στις 11:00.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News