Αλεξοπούλου: Η αριστεία δείχνει το δρόμο για το μέλλον
Στην εκπαιδευτική εκδήλωση της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών με θέμα «Το πείραμα στη ζωή μας» παραβρέθηκε σήμερα η Βουλευτής Αχαΐας Χριστίνα Αλεξοπούλου.
![Αλεξοπούλου: Η αριστεία δείχνει το δρόμο για το μέλλον Αλεξοπούλου](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/10/%CE%91%CE%BB%CE%B5%CE%BE%CE%BF%CF%80%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%BF%CF%85-%CE%95%CE%95%CE%A6.3-873x432.jpeg)
Η Βουλευτής Αχαΐας Χριστίνα Αλεξοπούλου, ανάμεσα σε μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς παρακολούθησε με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την παρουσίαση πειραμάτων από την DreamTeamτης Ε.Ε.Φ με θέμα : «Η Φυσική Μαγεύει, Ηλεκτρίζει και Μαγνητίζει τη Γνώση»
Μετά τη βράβευση μαθητών Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας από την Ένωση Ελλήνων Φυσικών η Βουλευτής υπογράμμισε «Από σήμερα δηλώνω φανατική οπαδός της DreamTeamτης Φυσικής. Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές που βραβεύτηκαν σήμερα για τις προσπάθειες και το ενδιαφέρον τους , στις οικογένειές τους για το υποστηρικτικό περιβάλλον και στους εκπαιδευτικούς τους για την ενθάρρυνση και την έμπνευση. Η αριστεία δείχνει το δρόμο για το μέλλον, της Αχαΐας και της Ελλάδας.»
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News