ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ: «Καίει» τον «φίλαθλο» το Φύλλο Αγώνα στο ξύλο στο Ερμής-Πάτρα Βόλεϊ ΦΩΤΟ

Το pelop.gr σας παρουσιάζει αποκλειστικά τα όσα αναφέρονται από τους διαιτητές Κτενά και Σπίνα στο Φύλλο Αγώνα του επεισοδιακού 3ου τελικού των play-offs της Β’ Εθνικής Ανδρών της ΕΣΠΕΠ ανάμεσα στον Ερμή και την Πάτρα Βόλεϊ.

Το θέμα με τις ντροπιαστικές εικόνες μέσω του διαδικτύου έχει κάνει το γύρο της Ελλάδας και  οι διαιτητές αναφέρουν την είσοδο δύο «φιλάθλων» και την επίθεση τους στον παίκτη με τον Νο 13 του Ερμή (Οδυσσέας Δρίβα)  επίθεση του «φιλάθλου» στον παίκτη του Ερμή.

Ακόμη αναφέρεται ότι χτυπήθηκε από «φίλαθλο» ο βοηθός του Γιώργου Χριστόπουλου στην τεχνική ηγεσία του Ερμή, Νίκος Κορδός.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρονται στο Φ.Α. έχουν ως εξής:

«Στο 4 σετ και με το σκορ 23-20 υπέρ της β’ ομάδας, σε πανηγυρισμούς του παίκτη Νο 13 (της β’ ομάδας) πραγματοποιήθηκε είσοδος στον αγωνιστικό χώρο 2 φιλάθλων, οι οποίοι επιτέθηκαν στον παίκτη Νο13 της β΄ ομάδας.

Ακολούθησε είσοδος στον αγωνιστικό χώρο των πάγκων και των 2 ομάδων, κατά την οποία χτυπήθηκε από φίλαθλο και ο βοηθός προπονητή της ομάδας.

Ακολούθησε διακοπή 15 λεπτών. Κλήθηκε η αστυνομία για να απομακρυνθούν οι εν λόγω φίλαθλοι από την κερκίδα. Στο 24-22 του 4 σετ υπέρ της β΄ ομάδας  ο βοηθός προπονητή της β’ ομάδας αισθάνθηκε αδιαθεσία και αποχώρησε από το γήπεδο συνοδεία της αστυνομίας προς το νοσοκομείο.

Ο αρχηγός της α΄ομάδας μετά την ανάγνωση των παρατηρήσεων αρχικά αρνήθηκε να υπογράψει το φύλλο αγώνα. Ακολούθως υπέγραψε με επιφύλαξη αναφέροντας: «διαφωνώ με τα αναγραφόμενα».