ΑΠΣ Πάτραι: Δύο χρόνια χωρίς ήττα!
Δεν υπάρχει αντίπαλος που να έχει καταφέρει δύο χρόνια τώρα να κερδίσει την ομάδα του Πάτραι στην Α’ Κατηγορία
![ΑΠΣ Πάτραι: Δύο χρόνια χωρίς ήττα! ήττα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/11/DSC_0842-873x432.jpg)
Συμπληρώνονται σε λίγες μέρες δύο χρόνια από τη μέρα που η ομάδα του Πάτραι, γνώρισε την τελευταία της ήττα στο πρωτάθλημα.
Συγκεκριμένα, η τελευταία φορά που ηττήθηκε ήταν στις 22 Φεβρουαρίου του 2020 στο πρωτάθλημα του Β’ ομίλου της Α’ Κατηγορίας από τη Νίκη στο Προάστιο με 3-0.
Εκτοτε, μετράει 6 νίκες σε ισάριθμα ματς στο περσινό πρωτάθλημα που διεκόπη λόγω covid 19, με συντελεστή τερμάτων 16-1 και στο φετινό πρωτάθλημα έχει 16 νίκες και δύο ισοπαλίες με συντελεστή τερμάτων 33-5!
Φυσικά, η Α’ φάση του φετινού πρωταθλήματος κλείνει με νίκη 3-0 στα χαρτιά (σ.σ. για το ματς με τον Ηρακλή Πατρών), οπότε το συνολικό αήττητο σερί για την ομάδα του Σταμάτη Σαρρή θα φτάσει τις 22 νίκες και 2 ισοπαλίες και συντελεστή τερμάτων 36-5 σε δύο χρόνια!
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News