Bold Type Hotel: Αυλαία σήμερα για την έκθεση του Δημήτρη Ντόκου
Από σήμερα έως τις 27 Σεπτεμβρίου στο Bold Type Hotel θα παρουσιάζεται η ατομική έκθεση του Δημήτρη Ντόκου, που αποτελείται από 11 πίνακες με τα χαρακτηριστικά ιερογλυφικά σύμβολα του καλλιτέχνη.
![Bold Type Hotel: Αυλαία σήμερα για την έκθεση του Δημήτρη Ντόκου Bold Type Hotel](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2021/09/ntokos-800x432.jpg)
Με την έκθεση του Δημήτρη Ντόκου συνεχίζονται τα Solo Show που διοργανώνει το Bold Type Hotel.
Από σήμερα έως τις 27 Σεπτεμβρίου στον χώρο του ξενοδοχείου θα παρουσιάζεται η ατομική του έκθεση που αποτελείται από 11 πίνακες με τα χαρακτηριστικά ιερογλυφικά σύμβολα του καλλιτέχνη.
Ο Δημήτρης Ντόκος ξεκίνησε την καριέρα του ως street artist καθώς τη τέχνη του μπορεί κάποιος -ακόμα και σήμερα- να τη συναντήσει σε διάφορες γωνίες της Αθήνας αλλά και σε αρκετές πόλεις του εξωτερικού.
Η επιμέλεια της έκθεσης είναι της Πέννυς Νικολάου.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News