Χάλκινο μετάλλιο για τον Φάνη Κουρή της ΝΕΠ

Οι διακρίσεις για τη ΝΕΠ συνεχίζονται! Σειρά αυτήν τη φορά είχε ο Φάνης Κουρής, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Multination Swimming Meet 2024.

Χάλκινο μετάλλιο για τον Φάνη Κουρή της ΝΕΠ Ο πρωταθλητής κολύμβησης της ΝΕΠ Φάνης Κουρής

Αρχή επιτυχιών από την πρώτη αγωνιστική ενότητα για τα παιδιά της ΝΕΠ που συμμετέχουν στις Πολυεθνείς συναντήσεις (Multination Swimming Meet 2024, Youth & Junior). Ο Φάνης Κουρής (Youth) συμμετείχε στη σκυτάλη 4Χ100μ. Μ.Ο., η οποία κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 03:55.72. Μάλιστα ο αθλητής της ΝΕΠ στα 100μ. πεταλούδα που κολύμπησε, βελτίωσε το ατομικό του ρεκόρ κάνοντας χρόνο 57.22. Και η Αποστολία Σκούτα που συμμετείχε στην ίδια σκυτάλη για την κατηγορία Junior πήρε μαζί με τα υπόλοιπα κορίτσια της Εθνικής ομάδας την 5η θέση.