«Χαστούκι» που θα το θυμάται για πάντα για την ΑΕΚ ΒΙΝΤΕΟ

Απίστευτη εξέλιξη και «σφαλιάρα» για την ΑΕΚ, η οποία έχασε πάλι εντός έδρας, αυτή τη φορά από τον Παναιτωλικό με 2-1!

Τα γκολ για την ομάδα του Αγρινίου πέτυχαν οι Καρέλης στο 79′ και Μεντόσα στο 84′ με τον Ανσαριφάρντ να ανοίγει το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου στο 45′.

Αυτή ήταν η πρώτη εκτός έδρας νίκη του Παναιτωλικού στην έδρα της ΑΕΚ, ενώ η Ένωση παρέμεινε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα της ΑΕΚ και πάλι με ανατροπή, όπως με τον ΟΦΗ.

Ο Μεντόσα στο 84ο λεπτό ξέρανε την Ένωση, χάρη στο εκπληκτικό σουτ που επιχείρησε έξω από την περιοχή, το οποίο έστειλε στην αριστερή γωνιά του ανήμπορου να αντιδράσει Τσιντώτα.