«Χρυσή» η Ι. Διαμαντόπουλου της Αστραπής
![«Χρυσή» η Ι. Διαμαντόπουλου της Αστραπής Διαμαντόπουλου](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/11/diamantopoulou-848x432.jpg)
Μία ακόμα διάκριση για αθλήτρια του Α.Σ. Αστραπή και συγκεκριμένα για την Ιλένα Διαμαντοπούλου η οποία κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στους αγώνες Ταε Κβον Ντο, στο Κύπελλο Ελλάδας “Γ. Βόλαρης” που διεξάγεται στο ΣΕΦ.
Η Διαμαντόπουλου έκανε εξαιρετικές εμφανίσεις στην κατηγορία κορασίδων των 44 κιλών και κατέκτησε ένα ακόμα μετάλλιο.
Προπονητής της Διαμαντόπουλου ήταν ο Κώστας Αντωνακόπουλος, ο οποίος φιλοδοξεί να οδηγήσει και άλλους αθλητές του σε μετάλλια αφού οι αγώνες συνεχίζονται και την Κυριακή.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News