Διαγόρας: Ποιος Ερμής; Φέρτε του ομάδα Super League 2!

Καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες τον αντίπαλό του και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών

Πάρτι έκανε ο Διαγόρας Βραχνεΐκων κόντρα στον Ερμή Μελιγούς, καθώς τον νίκησε άνετα με 3-0 και προκρίθηκε στην 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Εκεί δεν αποκλείεται να βρεθεί αντιμέτωπος με ομάδα Super League 2.
Το παιχνίδι δεν αντέχει σε κριτική. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν τρία γκολ στο α’ ημίχρονο και είχαν πολλές ευκαιρίες, αφού έτρεξαν πολύ τον αντίπαλο τους, που είχε σοβαρά προβλήματα στην άμυνα.
Στο 27’ εκτέλεσε κόρνερ ο Σκεπετάρης, ο Σιδέρης έπιασε την καρφωτή κεφαλιά, απέκρουσε ο Κ. Γιαννούσης και στην επαναφορά ο Σιδέρης την έσπρωξε στα δίχτυα. Δέκα λεπτά αργότερα, εξαιρετική συνεργασία του Αλεξανδρή με Σκεπετάρη και Γεωργαντόπουλο με τον πρώτο να σκοράρει για το 2-0.
Στο 43’ ο Γεωργαντόπουλος έβγαλε τετ α τετ τον Αλεξανδρή, αυτός «κρέμασε» τον τερματοφύλακα για το 3-0! Στο 59’ ο Διαγόρας είχε δοκάρι με τον Παπαδόπουλο και οι φιλοξενούμενοι με τον Σ. Ράλλιο στο 65’.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μ. Μικές, Σαρρής (72’ Γκολφινόπουλος), Λ. Μικές (86’ Μπάδας), Σίδερης (46’ λ.τ. Παπαδόπουλος), Ν. Βλασόπουλος, Αποστολόπουλος (64’ Τσεκούρας), Θ. Βλασόπουλος, Σταυρόπουλος, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Σκεπετάρης (64’ Καραμπούλας).
ΑΡΗΣ ΜΕΛΙΓΟΥΣ: Κ. Γιαννούσης, Παπαδόπουλος (89′ Α. Κόλλιας), Πολυμενάκος, Γ. Ράλλιος, Μπίσσιας, Αδάμης, Σ. Γιαννούσης, Καδάς (55’ Π. Σούρσος), Μπάξτον, Τσιώλης (55’ Σ. Ράλλιος), Κ. Σούρσος (46’ Κορδέλλας).

Τα αποτελέσματα στους άλλους αγώνες του Κυπέλλου Ελλάδας:

Τηλυκράτης – ΑΕ Λευκίμμης 4-5 πέναλτι (3-3 κ.α., 4-4 παράταση): 20′ 105′ Νικλητσιώτης, 29′ 76′ Σιμόνι – 14′ 45′ πέναλτι -115′ Τσεβανέδης, 88′ Πουλημένος

Παναγρινιακός – ΠΟ Ελασσόνας 2-0: 21′ Σωτηρόπουλος, 72′ Βασιλογιάννης.

Μακεδονικός – ΑΟ Υπάτου 0-1: 22′ Σπηλιώτης
Θησέας Αγριάς – Μ.Αλεξ.Τρικάλων 1-0: 39′ Κοτζαθανάσης