Δήμος Καλαβρύτων: Νέος πρόεδρος στο Δ/Σ ο Θύμιος Τζόβολος – Επιβεβαίωση της «Π»
Η συνεδρίαση στο δημοτικό συμβούλιο δεν διήρκεσε πολύ.
![Δήμος Καλαβρύτων: Νέος πρόεδρος στο Δ/Σ ο Θύμιος Τζόβολος - Επιβεβαίωση της «Π» Δήμος Καλαβρύτων](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/03/432951128-383679164548457-718059654840501053-n-jpg.webp)
Επιβεβαίωση του σημερινού ρεπορτάζ της «Πελοποννήσου» σχετικά με το νέο πρόεδρο του δημοτικού συμβουλίου του Δήμου Καλαβρύτων, καθώς πριν από λίγη ώρα επικυρώθηκε η εκλογή του Θύμιου Τζόβολου.
Η συνεδρίαση στο δημοτικό συμβούλιο δεν διήρκεσε περισσότερο από δέκα λεπτά, καθώς μετά την πρόταση του δήμαρχου Θανάση Παπαδόπουλου, εξελέγη ομόφωνα ο Ευθύμιος Τζόβολος πρόεδρος του ΔΣ.
Θυμίζουμε ότι η εκλογή του Θύμιου Τζόβολου ήρθε μετά την απόφαση του Διοικητικού Πρωτοδικείου Πατρών που έκρινε έκπτωτο, λόγω διευθυντικής θέσης στο Νοσοκομείο Καλαβρύτων, τον Λεωνίδα Βασιλόπουλο.
Διαβάστε επίσης:
Πάτρα: Εντοπίστηκε νεκρό βρέφος – «Ήταν άρρωστο» λένε οι συγγενείς ΝΕΟΤΕΡΑ
Έπεσε F-16 στη νήσο Ψαθούρα νότια της Χαλκιδικής – Σώος ο πιλότος – Η ανακοίνωση του ΓΕΑ
Πάτρα: Στο Καραμανδάνειο ο Άδωνις Γεωργιάδης – Πώς «απάντησε» σε διαμαρτυρόμενους ΒΙΝΤΕΟ
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News