Eμειναν στο 1-1 ΑΕΚ και Ολυμπιακός

Αμφίρροπο, αλλά όχι ποιοτικό το ντέρμπι ΑΕΚ – Ολυμπιακός στην ΟΠΑΠ Arena

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ΑΕΚ – Ολυμπιακός στην OPAP Arena για την 4η αγωνιστική της Super League 1. H Eνωση μπήκε δυνατά και προηγήθηκε στο 22′ με τον Πόνσε, όμως ο Ολυμπιακός ισορρόπησε και ισοφάρισε στο 38′ με τον Ελ Κααμπί.
Στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, o Αρης όρθωσε ανάστημα στον ΠΑΟΚ και έφυγε με βαθμό ψυχολογίας από την Τούμπα! Η ομάδα του Ακη Μάντζιου αμύνθηκε υποδειγματικά απέναντι στον «δικέφαλο του βορρά» και μετά από ένα ματς το οποίο σημαδεύτηκε από την εξάλεπτη διακοπή στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της αποπνικτικής ατμόσφαιρας, πήρε το 0-0 για την 4η αγωνιστική της Super League.
Aνώτερος ο ΠΑΟΚ, παρ’ ολίγον «ονειρεμένο» ντεμπούτο για τον Ντεσπότοφ ο οποίος 20 λεπτά μετά την είσοδο του σκόραρε, με το γκολ να ακυρώνεται για οφσάιντ.