Κεραυνός: Εντυπωσιακός με «5άρα» κόντρα στη Δόξα Παραλίας

Δεν άφησε και πολλά περιθώρια στον αντίπαλό του και έδειξε ότι θα είναι φέτος μία από τις πολύ καλές ομάδες της Κατηγορίας

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Κεραυνός Αγίου Βασιλείου στο δευτερο φιλικό, καθώς επικράτησε με 5-0 της Δόξας Παραλίας στο «Θ. Χρυσανθόπουλος». Το σκορ άνοιξε στο α’ ημίχρονο ο Καραχανίδηε όταν με εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής νίκησε τον Χιωτέλη. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ντόμας και ο Σπανός έκαναν το 3-0, για να ακολουθήσουν δύο σχεδόν ίδια γκολ από τον Μπούρδο έπειτα από πολύ όμορφες προσπάθειες του Κασιώνη από τα αριστερά για το τελικό 5-0. Ο Κεραυνός είχε και ένα δοκάρι σε δυνατό σουτ του Νίκου Τρίγκα εκτός περιοχής.

Επόμενη φιλική αναμέτρηση για τον Κεραυνό την προσεχή Τετάρτη (25/8 – 18:00) με την Παναχαϊκή στην Αγυιά σε παιχνίδι που θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών.

Η σύνθεση του Κεραυνού:  Τσάπαλος, Μπουρίκας Γ., Ζαφειρόπουλος, Τρίγκας Α., Σάχι, Κούστα, Τρίγκας Ν., Ντόμας, Καραχανίδης, Τσιάτο, Σπανός.

Έπαιξαν και οι: Ντάτσος, Κατσαμπέκης, Σπανογιάννης, Κασιώνης, Μπουρίκας Η., Μπούρδος, Φασουλάς, Στασινός, Μιχαηλίδης, Καρβούνης.