ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ: Λιμνοχώρι – Αχαϊκή, Νίκη – Παναιγιάλειος

Στον Β’ Ομιλο, ο Παναιγιάλειος δοκιμάζεται εκτός έδρας με τη Νίκη Προαστείου, ενώ παιχνίδι – παγίδα έχει και ο Αρης Πατρών κόντρα στον Εθνικό Πατρών

ΝΙΚΗ

Σήμερα θα διεξαχθεί το «κυρίως πιάτο» των αγώνων της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας. Από τον Α’ Ομιλο ξεχωρίζει το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στο Λιμνοχώρι και την Αχαϊκή, ενώ στη Δυτική Αχαΐα θα ταξιδέψει και η Θύελλα για να αντιμετωπίσει τον Ικαρο Λακκόπετρας.
Στον Β’ Ομιλο, ο Παναιγιάλειος δοκιμάζεται εκτός έδρας με τη Νίκη Προαστείου, ενώ παιχνίδι – παγίδα έχει και ο Αρης Πατρών κόντρα στον Εθνικό Πατρών. Συνοπτικά το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ριόλου, 15.00: Πανμοβριακός – Αστέρας Τσουκαλεΐκων, Πετρόπουλος.
Γηπ. Λιμνοχωρίου, 15.00: Λιμνοχώρι – Αχαϊκή, Πράνταλος.
Γηπ. Κ. Ζάρρας, 15.00: Αχαιός – Ατρόμητος Λάππα, Δανιήλ.
Γηπ. Λακκόπετρας, 15.00: Ικαρος Λακκόπετρας – Θύελλα Πατρών, Ταξιάρχης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Προαστείου, 15.00: Νίκη Προαστείου – Παναιγιάλειος, Ανδριανός.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 15.00: Απόλλων Εγλυκάδας – Αναγέννηση Ψαθοπύργου, Μέρμηγκας.
Γηπ. Θ. Χρυσανθόπουλος, 15.00: Κεραυνός – Αιγείρα/Ακράτα, Οικονόμου.
Γηπ. Προσφυγικών, 18.00: Εθνικός Πατρών – Αρης Πατρών, Καδδάς.
Γηπ. Α. Κάνιστρας, 18.00: Αστραπή/Αετός – Πήγασος, Καλύβας.
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Προσφυγικών, 15.00: Αχαϊκός – Ατλας, Ασπρουλόπουλος.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Αγυιάς, 15.00: Ηρακλής Πατρών – Φοίνικας Ζήριας, Γκαβός.
Γηπ. Καμαρών, 15.00: Αχιλλέας Καμαρών – Ανω Καστρίτσι, Γιαννόπουλος.
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Αλισσού, 15.00: Ρομαϊκός – Δάφνη, Κονιδάρης.
Γηπ. Ζαρουχλεΐκων, 15.00: Νεάπολη – Καμίνια, Αργυρόπουλος.
Γηπ. Ντα Λουζ, 15.00: Ολυμπιακός Φίλων Ποδοσφαίρου – Βασιλικό, Βαβίλης.
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Γηπ. Ρίου, 15.00: Φοίνικας Αγυιάς – ΑΕΚ Πατρών, Ασημακόπουλος.

 

Ακολουθείστε τις ειδήσεις του pelop.gr στο

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments