Εξω φρενών στον Προμηθέα 2014 με τη διαιτησία με ΚΑΠ – Καταγγελία στην ΚΕΔ

Σε καταγγελία στην ΚΕΔ/ΕΟΚ θα προχωρήσουν οι άνθρωποι του Προμηθέα 2014 με αφορμή τη διαιτησία του εντός έδρας αγώνα με την ΚΑΠ για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ.

Εξω φρενών στον Προμηθέα 2014 με τη διαιτησία με ΚΑΠ - Καταγγελία στην ΚΕΔ Μια από τις φάσεις για τις οποίες διαμαρτύρονται στον Προμηθέα 2014

Τρομερά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα με την ΚΑΠ για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ, έχει ο Προμηθέας 2014. Το πατρινό συγκρότημα ηττήθηκε στο «Promitheas Park» με 74-68, όμως οι άνθρωποι της πατρινής ομάδας κάνουν λόγο για «κατάφωρη αδικία», «εξοργιστικά σφυρίγματα» και «διαιτητικές αποφάσεις που ευνόησαν τους φιλοξενούμενους».

Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο εκνευρισμένοι είναι οι «Προμηθείς» από όλα όσα έγιναν σήμερα!

«Η διαιτησία ήταν σφαγείο. Συνέχεια αυτό γίνεται. Θα ζητηθεί από την ΚΕΔ/ΕΟΚ να ελέγξει τον αγώνα. Οι διαιτητές διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα», μας έλεγαν χαρακτηριστικά οι άνθρωποι του Προμηθέα 2014.

Ενδεικτική είναι η φάση της φωτογραφίας που δημοσιεύουμε. Βρισκόμαστε στο β΄ 10λεπτο, ο χρόνος είχε τελειώσει και – προκλητικά όπως ανέφεραν οι Προμηθείς» – οι διαιτητές μέτρησαν Μπαβέλας και Κατσέλη το καλάθι των φιλοξενούμενων!

Εξω φρενών στον Προμηθέα 2014 με τη διαιτησία με ΚΑΠ - Καταγγελία στην ΚΕΔ

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στην τελευταία περίοδο (58-66 στο 32΄, 62-69 στο 34΄, 65-71 στο 38΄), ο Προμηθέας το κυνήγησε ως το τέλος και με 3/3 βολές μείωσε ακόμα και στο καλάθι με κάτι λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, απάντησαν στη συνέχεια με 1/2 δικές τους για το 68-72 με 19΄΄ στο ρολόι, φτάνοντας στο ροζ φ.α.

Τα 10λεπτα: 23-18, 48-42 (ημ.), 58-60, 68-74.

Ο προπονητής του Προμηθέα 2014 Κώστας Χουντής δήλωσε τα εξής: «Ηταν ένα παιχνίδι που χάθηκε στις λεπτομέρειες. Είμαστε υποχρεωμένοι να συνεχίσουμε. Τα κεφάλια κάτω και δουλειά στην προπόνηση, για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε σε ένα πρόγραμμα γεμάτο παιχνίδια. Από τώρα μέχρι τις Απόκριες έχουμε να δώσουμε 17 συνολικά παιχνίδια, στη Γ΄ Εθνική, στο Rising Stars και στο ANGT. Δουλειά, προπόνηση και τα κεφάλια μέσα!».