Φιλική ισοπαλία για Πάτραι-Ντεμπούτο Κυβελίδη

Φιλική ισοπαλία για τη ομάδα του Πάτραι η οποία ήρθε ισόπαλη 2-2,  με αντίπαλο τον Φοίνικα Νέας Επιδαύρου σε παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο «Αν. Κάνιστρας» και διεξήχθη στο μεγαλύτερο μέρος του, κάτω από βροχή.

Μάλιστα και λόγω των καιρικών συνθηκών, οι δυο ομάδες έπαιξαν από δυο σαρανταλεπτα.

Η ομάδα του Σαρρή βρέθηκε να χάνει με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο όμως στο β΄ 40λεπτο ήταν πιο «ζωηρή» και με σκόρερ τους Σ. Γερογιάννη (65΄) και Σαμπανεί (75΄) ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

Ανεπίσημο ντεμπούτο για το μεγάλο μεταγραφικό απόκτημα, τον Λεωνίδα Κυβελίδη ο οποίος έπαιξε για 30 λεπτά και έδειξε πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση.

Αυτό ήταν το τελευταίο φιλικό για το Πάτραι το οποίο το επόμενο σαββατοκύριακο μπαίνει στη μάχη του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής.

ΠΑΤΡΑΙ (Σαρρής): Βορύλλας, Β. Γερογιάννης, Θεοφάνης, Φούφουλας, Ζέλος, Ζελενίτσας, Παπαγεωργίου, Στανής, Σαμπανέι, Θ. Βλασόπουλος και Σουγλέρης.

Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι εξής: Φωτόπουλος, Μιχαλόπουλος, Τσιόλου, Πυλαρινός, Καλαμπόκας, Μαστραντωνάκης, Σταυρόπουλος και Κυβελίδης.