Φινάλε με νέες επιτυχίες για τους κολυμβητές της ΝΕΠ
Η κολυμβητική ομάδα της ΝΕΠ τα πήγε περίφημα στο μίτινγκ «Acropolis Swim Open» που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ, με τα «δελφίνια» να πετυχαίνουν πολλά ρεκόρ.
![Φινάλε με νέες επιτυχίες για τους κολυμβητές της ΝΕΠ ΝΕΠ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/05/345567981-285631190456119-7883666864267130526-n-873x432.jpg)
Με τους τελικούς της τρίτης ημέρας ολοκληρώθηκε το φετινό μίτινγκ «Acropolis Swim Open» που διεξήχθη στο ΟΑΚΑ. Η ΝΕΠ ήταν παρούσα και σε αυτό τα σπουδαίο κολυμβητικό γεγονός και μάλιστα με μια 7άδα αθλητών και αθλητριών (σημαντικός αριθμός για επαρχιακή ομάδα). Στους χθεσινούς τελικούς είχαμε τους εξής χρόνους: Στον Β τελικό των 200μ. πεταλούδα η Τένια Γιαννακοπούλου (2006) βελτίωσε κι άλλο το ατομικό της ρεκόρ κάνοντας 02:25.44 και στον ίδιο τελικό η Αποστολία Σκούτα (2007) έκανε 02:27.57. Στον C τελικό (Young Final) των 100μ. ύπτιο η Βερόνικα Πεφάνη (2008) έκανε 01:06.89, ενώ και στον C τελικό (Young Final) των 200μ. πεταλούδα ο Τάκης Θεοδωρακόπουλος (2006) σημείωσε χρόνο 02:14.26 και ο Φώτης Χρυσανθακόπουλος (2008) 02:14.39. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθειά τους και στην προπονήτριά τους Λίνα Μαστροπάσκουα! Η Αποστολία Σκούτα για φέτος κατεβαίνει στους αγώνες με τα χρώματα του Μίλωνα.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News