Η ΑΕ Αγυιάς νίκησε την Ακράτα

Ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό του φετινού πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η, με την ΑΕ Αγυιάς να κερδίζει την Ακράτα.

ΑΕ Αγυιάς Η ΑΕ Αγυιάς νίκησε την Ακράτα

Με τη νίκη της ΑΕ Αγυιάς επί της Ακράτας με 77-51 ολοκληρώθηκε η 15η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος της Α2 ΕΣΚΑ-Η. Τα 10λεπτα: 29-15, 44-28 (ημ.), 69-41, 77-51.

ΑΕ ΑΓΥΙΑΣ (Χατζαράς): Βαλαής 31 (2),Ρούπας, Κεκερής 8, Λαγογιάννης 3 (1), Πουλάκης 9 (3), Δημητράκης, Δαραμούσκας 7 (1), Στόλλας 6, Κοντογεώργης 4, Ιωαννιδης, Κωνσταντούλας 9 (1).

ΑΚΡΑΤΑ (Ζίζηλας): Σαχίτι 10 (2), Βασιλακόπουλος 2, Μανωλόπουλος, Τσινούκας 20, Γκρόσι, Οικονομόπουλος 8, Μαλλής 4 (1), Χριστόπουλος, Βασιλάτος, Πετρόπουλος 5, Ταρναρης 2, Κατούφας.

Ο προπονητής της ΑΕ Αγυιάς Αγγελος Χατζαράς δήλωσε τα εξής μετά το παιχνίδι: “Ξεκινήσαμε πολύ δυναμικά, με απόλυτη συγκέντρωση και χάρη στην εκτελεστική μας δεινότητα στο πρώτο 10λεπτο, αποκτήσαμε σημαντικό προβάδισμα. Καταφέραμε στη συνέχεια, με έμφαση κυρίως στην άμυνα, να διατηρήσουμε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και να επικρατήσουμε απολύτως δίκαια”.

Στα αξιοσημείωτα το ότι ο Αναστάσης Ιωαννίδης, ηλικίας 13 ετών και 10 μηνών (γεννημένος τον Απρίλιο του 2008) έκανε το ντεμπούτο του κι έπαιξε και 5 λεπτά.