Η ΕΠΟ στη Γενική Συνέλευση της FIFA στο Κατάρ
Η αντιπροσωπεία της ΕΠΟ θα είναι παρούσα και στην αυριανή κλήρωση της Τελικής Φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ
![Η ΕΠΟ στη Γενική Συνέλευση της FIFA στο Κατάρ Κατάρ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/03/cea034b8-e1fe-4cee-a5fa-ecf8a8099764_1-618x432.jpg)
Στην πρωτεύουσα του Κατάρ στη Ντόχα βρίσκεται αντιπροσωπεία της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας προκειμένου να λάβει μέρος στις εργασίες του Συνεδρίου της FIFA, η οποία διεξήχθη την Πέμπτη 31 Μαρτίου 2022.
Η ελληνική αντιπροσωπεία αποτελείται από τον Α΄ Αντιπρόεδρο Αστέριο Αντωνίου, το μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής Λεωνίδα Θωμαϊδη και τον Acting CEO της Ομοσπονδίας Ιάκωβο Φιλιππούση.
Στο Συνέδριο υπερψηφίστηκαν οι αλλαγές του καταστατικού της FIFA και εγκρίθηκαν ο διοικητικός και οικονομικός απολογισμός του 2021, καθώς και ο προϋπολογισμός του 2022. Επίσης, γνωστοποιήθηκε ότι οι εκλογές θα γίνουν το 2023, με τον πρόεδρο Τζιάνι Ιφαντίνο να ανακοινώνει ότι θα είναι εκ νέου υποψήφιος για την προεδρία.
Η αντιπροσωπεία της Ε.Π.Ο. θα είναι παρούσα και στην κλήρωση της Τελικής Φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου του Κατάρ που θα διεξαχθεί την Παρασκευή 1 Απριλίου 2022.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News