Η ΝΕΠ διπλή εξόρμηση στην καλλιτεχνική κολύμβηση
Η ΝΕΠ είναι πανέτοιμη για διπλή εξόρμηση στην καλλιτεχνική κολύμβηση, με τις νεαρές «γοργόνες» να θέλουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στο Παπαστράτειο κολυμβητήριο του Πειραιά.
![Η ΝΕΠ διπλή εξόρμηση στην καλλιτεχνική κολύμβηση ΝΕΠ](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/01/271539020_1912357502301704_8418574968800815392_n-e1643390932455-873x432.jpg)
Διπλή αγωνιστική υποχρέωση για την καλλιτεχνική ομάδα κολύμβησης της ΝΕΠ αυτό το Σαββατοκύριακο. Συγκεκριμένα, τα «δελφίνια» θα αγωνιστούν στους Χειμερινούς αγώνες και στην Ημερίδα Ορίων (Αστέρια 1-2).
Οι προπονήτριες της ΝΕΠ, Ηλιάνα Καμπουτση και Φωτεινή Αγγελοπούλου θα έχουν στη διάθεσή τους τις εξής κολυμβήτριες:
ΣΑΒΒΑΤΟ 29/1: Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κορασίδων Α΄ (Παπαστράτειο κολυμβητήριο Πειραιά): Ντουέτο: Μυρτώ Καϊάφα, Ειρήνη Νικολακοπούλου. Αναπληρωματική: Χριστίνα Γεραμούτσου.
ΚΥΡΙΑΚΗ 30/1: Ημερίδα Αστέρια 1-2 (Παπαστράτειο κολυμβητήριο Πειραιά): Μάιρα Σχοινά (1ο), Μαρίνα Τσεγγενέ (2ο), Ελενα-Κιάρα Σκόνδρα (1ο-2ο), Πέγκυ Στάμου (2ο).
Συνοδός της ομάδας είναι η Αγγελική Κουτση.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News