Η ΝΕΠ έχασε 20-4 από τον Εθνικό στον Πειραιά

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ υπέκυψε στην ανωτερότητα του Εθνικού και πρέπει να ανασυνταχθεί άμεσα ενόψει των επόμενων αγωνιστικών της υποχρεώσεων.

Η ΝΕΠ έχασε 20-4 από τον Εθνικό στον Πειραιά Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Εθνικό
Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό στο παιχνίδι με τον ισχυρό Εθνικό στο κολυμβητήριο του Πειραιά, με αποτέλεσμα να υποστεί την ήττα με σκορ 20-4.
Είναι χαρακτηριστικό ότι τα «δελφίνια» πέτυχαν μεν δυο τέρματα στο πρώτο 8λεπτο, όμως στη συνέχεια έκαναν 24 ολόκληρα λεπτά για να σκοράρουν, με αποτέλεσμα να πετύχουν τα άλλα δύο τους γκολ στην τελευταία περίοδο, όταν όλα είχαν πλέον κριθεί.
Διαιτητές: Τσότρας-Γιαννέλλης. Τα 8λεπτα: 7-2, 4-0, 7-0, 2-2. Τα γκολ του Εθνικού: Καραμπέτσου 2, Ολγα Οικονόμου 1, Τέρνερ 1, Μπέτα 1, Ειρήνη Νίνου 3, Χατζηκυριακάκη 1, Άλκ. Μπενέκου 5, Μιχαϊλοβιτς 1, Κανετίδου 2, Γεωργούση 1, Κατσιμπρή 2.
ΝΕΠ (Κώστας Σακκαλής): Ανδρ. Κοντάκου, Ανδρουτσέλη, Σνέλγκαρ 1, Δ. Κοντάκου, Ευφρ. Τσιμάρα 2, Λαμπάτου, Ζαφειράκη, Μπινιάρη, Μοίραλη, Λιαπάκη, Τύχινα, Μ. Κεπενού 1, Μπεκρή, Ζήκου, Άρνα.