Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ

Η γυναικεία ομάδα πόλο της ΝΕΠ, παρότι προηγείτο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, στραβοπάτησε τελικά στο παιχνίδι με την ΑΕΚ και έχασε τους τρεις βαθμούς από ένα δικό της παιχνίδι!

Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ δεν κατάφερε να νικήσει την ΑΕΚ

Κρίμα κι άδικο για τα κορίτσια της ΝΕΠ. Η ομάδα του Κώστα Σακκαλή κατάφερε να χάσει τους βαθμούς της νίκης από ένα δικό της παιχνίδι, καθώς παρότι προηγείτο επί της ΑΕΚ με 11-6 λίγο πριν από το φινάλε της γ΄ περιόδου, αλλά και με 4 γκολ διαφορά στο 3.50΄ πριν από τη λήξη, τελικά ο αγώνας έληξε ισόπαλος 14-14.

Συγκεκριμένα, η γηπεδούχος ομάδα προηγήθηκε με 7-4 στο ημίχρονο αλλά και με 12-7 και 13-8 στην τελευταία περίοδο (5:19 από τη λήξη), όμως η ΑΕΚ με αντεπίθεση διαρκείας μείωσε σταδιακά και ισοφάρισε στο 1:38 με την Λογοθέτη. Η Τύχινα (5 τέρματα) έκανε το 14-13 στο 1:14, αλλά και πάλι η ΑΕΚ ισοφάρισε (στα 00:05 με την Παπαδοπούλου) και πήρε τον πόντο.

Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ Η ΝΕΠ κέρδιζε και 11-6, τελικά ισοπαλία 14-14 με ΑΕΚ

Στη ΝΕΠ έλεγαν και για τα πολλά χτυπήματα που δέχθηκε η Ολγα Μοίραλη στον αγώνα, με την παίκτρια της ΝΕΠ να αποχωρεί από το «Α. Πεπανός» με μώλωπες!

Διαιτητές: Μπουδραμής-Βόσικας. Τα 8λεπτα: 4-3, 3-1, 4-3, 3-7.

ΝΕΠ (Κώστας Σακκαλής): Ανδρ. Κοντάκου, Ανδρουτσέλη, Σνέλγκαρ 2, Δήμητρα Κοντάκου, Ευφροσύνη Τσιμάρα 3, Μπαλάτσα 3, Ουέμπστερ, Μπινιάρη, Μοίραλη, Λιαπάκη 1, Τύχινα 5, Μαρία Κεπενού, Μπεκρή, Ζαφειράκη, Ζήκου.

ΑΕΚ (Μάρκο Μίσιτς): Λάζαρη, Κολιτσοπούλου, Κωνσταντοπούλου, Γεωργίου, Πάουλι, Καλαϊτζή, Γκίλλα 4, Λογοθέτη 4, Παπαδοπούλου 2, Γαλανοπούλου 1, Λυκοθανάση 2, Γαλιατσάτου, Πουλοπούλου, Μαργαρίτη 1, Χέλμη.