Η Παναχαϊκή διαχείριση και 2-1 φιλικά την Αχαϊκή ΦΩΤΟ

Παναχαϊκή

Με την προσοχή της στραμμένη στον παιχνίδι Κυπέλλου που θα παίξει το Σάββατο εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό Βόλου, η Παναχαϊκή κάνοντας διαχείριση νίκησε στην Κάτω Αχαΐα την Αχαϊκή με 2-1 σε ματς, που είχε χαρακτήρα προπόνησης.

Μάλιστα ο Γιάννης Τάτσης μοίρασε τον χρόνο χρησιμοποιώντας δυο διαφορετικές 11άδες σε κάθε ημίχρονο.
Η Αχαϊκή που είχε πολύ καλή παρουσία προηγήθηκε με τον Παπαδημητρακόπουλο στο 18′ και ακολούθως ο Ρόβας σκόραρε δύο φορές για να διαμορφώσει το τελικό 2-1 για τους «κοκκινόμαυρους». Αρχικά με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1 στο 26′ και στη συνέχεια με πλασέ έκανε το 2-1 μετά από ασίστ το Πετράτου.

Διαιτητής: Βαβαρούτας με βοηθούς τους Σωτηρόπουλο και Μπαλαρούτσο.

ΑΧΑΪΚΗ: (Β. Λαγός): Τσάπαλος, Πανάρετος, Οικονόμου, Κλήσης, Καρμακόλιας, Κοτσόκολος, Μπίκος, Κυριακού, Σπανός, Μητρόπουλος, Παπαδημητρακόπουλος. Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι Μενύχτας, Λένης, Γράβαλος, Μαντάς, Σκούτας, Λίπι, Κυριαζόπουλος, Κανελλόπουλος, Νιφόρας, Χαλιώτης, και Ρέκας.
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: (Γ. Τάτσης):Οικονομάκης, Ν. Μασούρας, Κωστούλας, Σμάλης, Τσάκνης, Καργιάννης, Πετράτος, Λεσάι, Παπαηλιού, Ντε Τόμας, Ρόβας.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Κολοβούρης, Λυμπεράκης, Μπαξεβάνος, Ζαμόρα, Πανάγου, Καστεγιάνο, Νίλι, Κοζορώνης, Πολέττο, Τραορέ, Πατρινός.