Ηττα στις λεπτομέρειες για τις γυναίκες του Ατρόμητου

Την ευκαιρία να πάρει τον πρώτο της βαθμό έχασε  η γυναικεία ομάδα του Ατρόμητου Πατρών η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από τα Φλαμίγκο Μεσολογγίου, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής.

Μετά από ένα «στείρο» χωρίς γκολ πρώτο ημίχρονο, η πατρινή ομάδα έφαγε δύο γκολ σε 15 λεπτά με αποτέλεσμα να χάνει με 2-0. Ο Ατρόμητος αντέδρασε, μείωσε με την Λαζανά στο 65΄και στη συνέχεια έχασε τουλάχιστον τρεις ευκαιρίες για να πετύχει γκολ και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ:  Νταβατζή, Ζωγοπούλου, Τοτόλου, Κουλουμπή,  Μαγγανάρη, Παναγαιώτα, Ακαρέπη, Μερτή, Φουκάκη, Μαρλέν, Λαζανά, Καμπουρη. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Θεοδώρου, Λεμπέση, Φωτείνη.

ΡΕΠΟ ΓΙΑ ΙΚΑΡΟ

Στο μεταξύ, η άλλη ομάδα της Πάτρας, ο αήττητος Ικαρός Πετρωτού είχε το ρεπό του για την 3η αγωνιστική και πλέον βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας καθώς τον προσπέρασε η ομάδα του Μεσολογγίου.