«Καθάρισε» η Παναχαϊκή, ισόπαλος ο Διαγόρας

Η δεύτερη ομάδα της Αχαΐας, ο Διαγόρας παραμένει ισόπαλος 0-0 στο γήπεδο Διαβατών με τον Ιωνικό Ιωνίας

Εύκολο απόγευμα, όπως όλα δείχνουν, θα περάσει η Παναχαϊκή στην Καβάλα, καθώς προηγείται 2-0 του τοπικού Βύρωνα στο α’ ημίχρονο της αναμέτρησης για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το σκορ άνοιξε στο 2′ ο Χαντί με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή, ενώ στο 22′ με πέναλτι ο Κέρι έκανε το 2-0. Οι «κοκκινόμαυροι» έχουν χάσει αμέτρητες ευκαιρίες για να αυξήσουν τον δείκτη του σκορ, καθώς είναι πολύ ανώτεροι από τον αντίπαλό τους.

Η σύνθεση της Παναχαϊκής:
Χ. Θεοδωράκης, Στεργίδης, Τσακμάκης, Liporace, Larrea, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης, Χαντί, Κέρι, Αλεξόπουλος, Karaklajic P.

Η δεύτερη ομάδα της Αχαΐας, ο Διαγόρας παραμένει ισόπαλος 0-0 στο γήπεδο Διαβατών με τον Ιωνικό Ιωνίας στο πρώτο 45λεπτο. Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου στα άλλα παιχνίδια του Κυπέλλου:

Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά 0-1

Ναυπακτιακός – ΑΕΛ 0-0

ΠΑΟΚ Κριστώνης – Πανθρακικός 0-1