Κορφοξυλιώτη – Φουρφουρή: Ζωγράφος με «χρυσή» πένα!
Νέα τιμητική διάκριση προσέθεσε στο ενεργητικό της, η πατρινή ζωγράφος Ντίνα Κορφοξυλιώτη – Φουρφουρή, αυτή τη φορά όμως όχι εξαιτίας της παλέτας της, αλλά για χάρη της…γραφίδας της!
![Κορφοξυλιώτη – Φουρφουρή: Ζωγράφος με «χρυσή» πένα! Κορφοξυλιώτη – Φουρφουρή](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/05/342364912-120671700983087-2574985030931308985-n-e1683220722866-873x432.jpg)
Η αναγνωρισμένη εικαστικός Ντίνα Κορφοξυλιώτη – Φουρφουρή τιμήθηκε από τη Διεθνή Εταιρεία Ελλήνων Λογοτεχνών και Καλλιτεχνών, για τη συγγραφική της εργασία και συγκεκριμένα για το παιδικό παραμύθι της «Πώς ξανάγινε ευτυχισμένη η ζαφειρένια πόλη – Και άλλα έντεκα μαγικά παραμύθια».
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News