Κυπελλούχος Αχαΐας ο Διαγόρας, τελείωσε τη χρονιά όπως του άξιζε! ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Νίκησε 2-0 τον ΑΠΣ Πάτραι στον τελικό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών και κατέκτησε τον τίτλο

Διαγόρας,χρονιά

Ο Διαγόρας είναι ο κυπελλούχος της ΕΠΣ Αχαΐας για τη σεζόν 2021-2022. Η ομάδα των Βραχνεΐκων νίκησε 2-0 τον ΑΠΣ Πάτραι στο γήπεδο Προσφυγικών, και μετρίασε κάπως την πίκρα του από τον υποβιβασμό του από τη Γ’ Εθνική.

Το α’ ημίχρονο δεν είχε αξιόλογες φάσεις, όμως στο β’ ημίχρονο ο Διαγόρας αύξησε την πίεση του και κυνήγησε το γκολ.

Αυτό ήρθε στο 61′ όταν ο Γεωργαντόπουλος έκανε ωραία ατομική προσπάθεια, έφτασε στο ύψος του πέναλτι και πλάσαρε για το 1-0. Το Πάτραι προσπάθησε να πιέσει προς το τέλος, είχε ένα καλό σουτ του Φούφουλα στο 82′ με τον Μπαρδάκη να αντιδρά σωστά, όμως δεν μπόρεσε να κάνει κάτι παραπάνω.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος, Δημόπουλος, Σιδέρης, Καπετανάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Ν. Βλασόπουλος (92’ Σαρρής), Παπαδόπουλος (76’ Σκεπετάρης), Σπανός (84’ Καραμπούλας), Γεωργαντόπουλος, Αλεξανδρής (76’ Αποστολόπουλος).

ΑΠΣ ΠΑΤΡΑΙ: Αναστασοβίτης, Γερογιάννης, Ιωάννου (78’ Φούφουλας), Γιαννόπουλος, Ζέλος, Παπαγεωργίου (71’ Δημητρακόπουλος), Αγριμάκης, Μπακάλης (71’ Μιχαλόπουλος), Σαμπανέι (56’ Αλεξανδρής), Γραμματικόπουλος, Γεωργόπουλος.