Με ψυχή πρωταθλήτριας η Αρσεναλ, απίστευτη ανατροπή ΒΙΝΤΕΟ

Μια σουτάρα του Ζορζίνιο στο 90’+3’ που βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, στην πλάτη του Ντίμπου Μαρτίνες και κατέληξε στα δίχτυα έκρινε το παιχνίδι

Γλίτωσε νέα γκέλα και ανασαίνει η επτάψυχη Aρσεναλ! Η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα βρισκόταν μπροστά στην τέταρτη διαδοχική της απώλεια στο πρωτάθλημα, αλλά κατάφερε να κάνει τρελή ανατροπή (2-4) στο «Βίλα Παρκ» και να πάρει το τρίποντο.
Μια σουτάρα του Ζορζίνιο στο 90’+3’ που βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι, στην πλάτη του Ντίμπου Μαρτίνες και κατέληξε στα δίχτυα έκρινε το παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν και τέταρτο γκολ στο 90’+8’ όταν ο Μαρτινέλι σε κενή εστία (είχε ανέβει στο κόρνερ ο κίπερ της Βίλα) διαμόρφωσε το τελικό 4-2.
Η Aστον Βίλα «πάγωσε» την Άρσεναλ αφού μόλις στο 5ο λεπτό ο Γουότκινς έδωσε προβάδισμα (1-0) στους «βίλατζερς». Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν άμεσα την απάντηση αφού έντεκα λεπτά αργότερα ο Σάκα έφερε το σκορ στα ίσα. Στο 31ο λεπτό ο Μορένο βρήκε τον Κουτίνιο και αυτός τελείωσε ωραία τη φάση για το 2-1. Η Αρσεναλ έφτασε στην ισοφάριση στο 61’ με τον Ζιντσένκο, ο οποίος έγραψε το 2-2.