Μια Πατρινή στην Πύλο – Με εθελόντριες στον τόπο του ναυαγίου
Στην ομάδα του Τομέα Κοινωνικής Πρόνοιας του ΕΕΣ που βρέθηκε στην Πύλο συμμετείχαν από την Πάτρα η προϊσταμένη του Τμήματος Κοινωνικής Πρόνοιας, κοινωνική λειτουργός Μαρία Θεοδωρακοπούλου, η οποία μαζί με δύο εθελόντριες βρίσκονταν από την Πέμπτη στον τόπο του συμβάντος.
![Μια Πατρινή στην Πύλο - Με εθελόντριες στον τόπο του ναυαγίου Πύλο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/img-d0616b4ca80c46f332cd33ba867e5822-v-e1687288145519-873x432.jpg)
Ακόμα πιο πολύτιμη και από την παροχή βοήθειας για την επούλωση των σωματικών τραυμάτων των διασωθέντων του ναυαγίου της Πύλου, ήταν η βοήθεια για την επούλωση των ψυχικών τραυμάτων για την οποία καθοριστική ήταν η επικοινωνία με τις οικογένειές τους.
ΒΥΘΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥΣ
Η δεύτερη επιθυμία που τους εξέφρασαν ήταν αυτή της μη επιστροφής στην πατρίδα τους.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News