Νίκη για τα κορίτσια του Αρη Πατρών

Τα κορίτσια του Ανέστη Δελδήμου, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή

κορίτσια

Tην ευκαιρία να αγωνιστεί κόντρα στην ομάδα που θα βρεί απέναντι της στην πρεμιέρα του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής είχε η γυναικεία ομάδα του Αρη Πατρών, η οποία νίκησε 3-2 τον Αγιο Δημήτριο Πουρναρίου σε φιλικό παιχνίδι στο γήπεδο «Κ. Ζάρρας».

Τα κορίτσια του Ανέστη Δελδήμου, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή με τρία γκολ από ισάριθμα σουτ των Ντέβα, Μπεκίρι και Κωβαίου.

Η σύνθεση του Αρη Πατρών: Δ. Κολοβού, Μ. Κολοβού, Μιχαλόπουλου, Βέρρα, Κωβαίου, Μπεκίρι, Νικολοπούλου, Σπανού, Ντέβα, Ρούβαλη, Κλαυδιανού.

Αγωνίστηκαν και οι Μούτση, Θεοδωρόπουλου, Ντανιέλα, Τόγια, Κοτσώνη, Πετράτου, Βιλιάρδου, Νιφόρα.