Νίκησε ο Παναιγιάλειος και πλησίασε στους δύο τον Αρη

Τον γόρδιο δεσμό έλυσε για μία ακόμα φορά ο Γκάτσης με ένα «σεντερφορίσιο» γκολ με κεφαλιά

Με γκολ του Βαγγέλη Γκάτση στο 89′, ο Παναιγιάλειος νίκησε 1-0 τον Εθνικό Πατρών σε εξ αναβολής αγώνα της 16ης αγωνιστικής του Β’ Ομίλου της Α’ Κατηγορίας στο γήπεδο Προσφυγικών και πλησίασε στους δύο βαθμούς τον πρωτοπόρο Αρη.

Νίκησε ο Παναιγιάλειος και πλησίασε στους δύο τον Αρη Νίκησε ο Παναιγιάλειος και πλησίασε στους δύο τον Αρη

Στον α’ ημίχρονο, η αιγιώτικη ομάδα είχε τρεις μεγάλες ευκαιρίες με τους Γκάτση και Σπανό, με τον Ιάκωβο Σουτζόγλου να σώζει, όμως στο β’ ημίχρονο δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους στην καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων.

Τον γόρδιο δεσμό έλυσε για μία ακόμα φορά ο Γκάτσης με ένα «σεντερφορίσιο» γκολ με κεφαλιά, προλαβαίνοντας τους αμυντικούς και την έξοδο του Σουτζόγλου.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΤΡΩΝ: Σουτζόγλου, Νικολόπουλος, Παπαδόπουλος, Λαζανάς, Νίκας, Σωτηρόπουλος, Μακρής, Χριστοδουλόπουλος, Γιάννης (78΄ Μαντάς), Αναγνωστόπουλος, Μιχαλόπουλος (63΄ Παναγόπουλος.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Αθανασόπουλος, Βλάχος(75΄ Σκούτας), Οικονόμου, Κοτσόκολος, Παπαδόπουλος, Χούσα, Λιάτος, Αρβανίτης, Γκάτσης, Α. Σπανός (90΄ Μ. Σπανός), Μπούνας.