Νοσοκομείο Πύργου: Γιατρός κατήγγειλε επίθεση από συνάδελφο της, διετάχθη ΕΔΕ
Γυναίκα γιατρός κατήγγειλε συνάδελφο της για άσκηση σωματικής βίας εντός του Νοσοκομείου, στον Πύργο.
![Νοσοκομείο Πύργου: Γιατρός κατήγγειλε επίθεση από συνάδελφο της, διετάχθη ΕΔΕ Νοσοκομείο](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/04/nosokomeio-purgou-873x432.webp)
Καταγγελία για σοβαρό επεισόδιο με «πρωταγωνιστές» δυο γιατρούς του Νοσοκομείου Πύργου, εξετάζεται από την Αστυνομία αλλά και τη Διοίκηση του νοσηλευτικού ιδρύματος.
Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες του patrisnews.com, η καταγγελία έγινε από γυναίκα ιατρό η οποία υπηρετεί στην Μονάδα Τεχνητού Νεφρού και σύμφωνα με τα λεγόμενά της στις Αρχές, ο ιατρός, ο οποίος εφημέρευε στο Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών, χθες το πρωί Πέμπτη 25/04/2024, άσκησε σωματική βία σε βάρος της. Από την πλευρά του, ωστόσο, ο ιατρός υποστηρίζει ότι οι δυο τους λογομάχησαν.
Σύμφωνα με τις ίδιες πληροφορίες, παράλληλα με την έρευνα των αστυνομικών, που βρίσκεται σε εξέλιξη, έχει ήδη ξεκινήσει η προβλεπόμενη διοικητική διαδικασία, από την διοίκηση του ΓΝ Ηλείας, με τη διενέργεια Ένορκης Διοικητικής Εξέτασης (ΕΔΕ).
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News