Ο Δήμος Αιγιαλείας συγχαίρει τους αθλητές του

Η δημοτική αρχή Αιγιαλείας μέσω του ΝΠΔΔ και του πρόεδρου Παναγιώτη Ανδριόπουλου, με ανακοίνωση της έδωσε τα συγχαρητήρια της στους αθλητές του Αιγίου που διακρίθηκαν το τελευταίο χρονικό διάστημα σε πανελλήνιες διοργανώσεις.

Μεταξύ άλλων η ανακοίνωση αναφέρει: «Ο πρόεδρος του ΝΠΔΔ Παναγιώτης Ανδριόπουλος εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια στους αθλητές των σωματείων της Αιγιάλειας που μας κάνουν υπερήφανους με την συμμετοχή τους σε σημαντικές αθλητικές οργανώσεις και την κατάκτηση θέσεων στο βάθρο των νικητών.

-Θερμά συγχαρητήρια αξίζουν στους αθλητές του Αθηνόδωρου Αιγίου για τις πανελλήνιες διακρίσεις τους έως τώρα για το 2023.
-Συγχαρητήρια στους τοξότες του Κένταυρου Αιγίου που κατέκτησαν χάλκινα μετάλλια και διακρίσεις στον Πανελλαδικό Αγώνα Τοξοβολίας ανοιχτού χώρου που πραγματοποιήθηκε στη Νίκαια.
-Διακρίσεις για τους αθλητές της Φιλαθλητικής Λέσχης Αιγίου στους αγώνες στίβου που έγιναν στην Πάτρα.
-Στο βάθρο ανέβηκαν αθλητές της ΑΛΜΑ Αιγίου στον αγώνα που διοργάνωσε η ΕΛΕΤΑ, στα Ιωάννινα.
– Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των Τσιρλίντερς του Αιγίου «Μωβ Κινήσεις», στο ΟΑΚΑ στα πλαίσια του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Cheerleading.
Επίσης, ο Παναγιώτης Ανδριόπουλος συνεχάρη την αθλήτρια του Αθηνόδωρου, Παναγιώτα Μεντζελοπούλου που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ με εμπόδια στο Πανελλήνιο Κ18 λαμβάνοντας την πρόκριση για την εθνική ομάδα που θα αγωνιστεί στην Κύπρο.