Ο Γλαύκος λύγισε στο τέλος από τον Εργοτέλη

Στις λεπτομέρειες έχασε το παιχνίδι με τον Εργοτέλη ο Γλαύκος, με την πατρινή ομάδα να άξιζε κάτι παραπάνω στην αναμέτρηση που φιλοξενήθηκε στην «Αποθήκη».

Ο Γλαύκος λύγισε στο τέλος από τον Εργοτέλη Ο Γλαύκος δεν τα κατάφερε στο τέλος (στην φωτογραφία ο προπονητής Σπύρος Γκοργκόλης δίνει οδηγίες στους παίκτες του)

Την ήττα από τον Εργοτέλη στην «Αποθήκη» με σκορ 70-68 υπέστη απόψε ο Γλαύκος στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής μπάσκετ. Διαιτητές: Χρηστίδης-Κουλουμπαρίτσης. Τα 10λεπτα: 19-19, 37-32 (ημ.), 55-48, 68-70.

ΓΛΑΥΚΟΣ (Γκοργκόλης-Πολίτης): Χουλιάρας 7, Τσακίρης 11 (1), Διαμαντόπουλος 17 (2), Ροκανάς 6 (2), Σπύρου, Παρασκευόπουλος, Πελίγκος 11 (1), Παλλαδινός 7, Σιδάς 2, Σταμίρης 9.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Βισκαδουράκης): Μαρκόπουλος 6 (2), Αθανασιάδης 3, Μαϊστρέλης, Μπουμπάρης 17, Μαχαιριανάκης 6, Γουμενάκης 7 (1), Μανιαδής, Χριστοδούλου, Γιαννακόπουλος 14, Χαμηλάκης, Καραλής 17 (1).

Μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός του Γλαύκου Σπύρος Γκορτγκόλης δήλωσε τα εξής: «Ηταν ένα παιχνίδι που παρά το γεγονός ότι πήγε πολύ στην επαφή και στο μπασκετικό ξύλο, όπως λέμε, καταφέραμε να το ελέγχουμε για 35-36 λεπτά απόλυτα. Ημασταν αποφασιστικοί και συγκεντρωμένοι στον στόχο μας και όλοι πιστέψαμε ότι θα πάρουμε τη νίκη που ουσιαστικά θα μας εξασφάλιζε την κατηγορία από νωρίς.Δυστυχώς, όμως, στα τελευταία λεπτά ο ένας από τους δυο διαιτητές θέλησε να πάρει το παιχνίδι πάνω του και να αποφασίσει αυτός ποιος θα κερδίσει. Και τα κατάφερε όσο κι αν προσπαθήσαμε. Είναι η πρώτη φορά που μιλάω για τη διαιτησία φέτος, αλλά δυστυχώς βλέπω ότι η ομάδα μας έχει συχνά-πυκνά ανεξήγητα κακές διαιτησίες. Εφτασε ο κόμπος στο χτένι όμως και δεν μπορούμε να σιωπούμε άλλο. Δυστυχώς σήμερα δεν νίκησε ο καλύτερος, αλλά η διαιτησία!».