Ο Ηφαιστος νέα νίκη και έτοιμος για τα χιαστί παιχνίδια
Ο Ηφαιστος νίκησε και τον Αστέρα Τρικάλων και βλέπει τους χιαστί αγώνες για την άνοδο στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού μπάσκετ με αμαξίδιο της ΟΣΕΚΑ.
![Ο Ηφαιστος νέα νίκη και έτοιμος για τα χιαστί παιχνίδια Ηφαιστος](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/04/336639735-1311789526075401-5267493711450588032-n-1-873x432.jpg)
Στους χιαστί αγώνες που θα κρίνουν την άνοδο στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού μπάσκετ με αμαξίδιο προκρίθηκε ο Ηφαιστος μετά τη νέα νίκη του στο πρωτάθλημα μπάσκετ της ΟΣΕΚΑ, αυτήν τη φορά επί του Αστέρα Τρικάλων εκτός έδρας με σκορ 52-37. Τα 10λεπτα: 10-9, 4-16, 11-18, 12-9.
ΑΣΤΕΡΑΣ (Τζανής): Καραμπίνας 4, Μανώλης 6, Αργυρόπουλος 6, Καλαϊτζίδης 4, Ζησόπουλος 2, Χατζής 15.
ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Δημόπουλος): Σταμάτης 6, Τατάνι 16, Παπουτσόπουλος 14, Σαββόπουλος 10, Παπαϊωάννου, Τριάντης, Παπαθανασίου, Καφετζής, Παπαδόπουλος 6.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News