Δεν έχει βαθμολογικές συνέπειες η ήττα του ΝΟΠ από την Τρίαινα Βούλας εκτός έδρας, με τους «δαίμονες» να ετοιμάζονται πλέον για τα πλέι-οφ της Α2 Εθνικής Ανδρών του πόλο.
Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, η Ανδρική ομάδα πόλο του ΝΟΠ ηττήθηκε από την Τρίαινα Βούλας με σκορ 10-7.Παρά την ήττα ο ΝΟΠ τελειώνει τη β΄ φάση του πρωταθλήματος, όντας πρώτος στη βαθμολογία και θα συνεχίσει στη γ΄ φάση και τα πλέι-οφ, έχοντας εξασφαλίσει το πλεονέκτημα έδρας μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος.Η ομάδα του Βασίλη Λαμπάτου θα συνεχίσει τις επόμενες εβδομάδες την προετοιμασία της με αποκλειστικό στόχο τη άνοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Τα 8λεπτα: 2-2, 2-2, 3-2, 3-1.