Ο Ολυμπιακός αιχμαλώτισε (75-51) τον Παναθηναϊκό! ΒΙΝΤΕΟ

Ούτε ο πιο αισιόδοξος οπαδός του Ολυμπιακού και από την άλλη ο πιο απαισιόδοξος οπαδός του Παναθηναϊκού δεν θα περίμεναν ότι συνέβη στον τελικό του Super Cup.

Ο Ολυμπιακός αιχμαλώτισε τον Παναθηναϊκό και τον νίκησε 75-51 κάνοντας σούπερ πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκε 37-11!!!

Το απίθανο «κόκκινο» σερί 27-0!

Στην δεύτερη περίοδο ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός. Έχοντας το μονέντουμ από την πρώτη περίοδο συνέχισε στο ίδιο τέμπο και έφτασε το σερί του στο απίστευτο 27-0, εκτοξεύοντας την διαφορά στους 28 πόντους (32-4), πριν ευστοχήσει ο Σλούκας σε 3 βολές και μειώσει σε 32-7. Σε αυτά τα 14 λεπτά και 15 δευτερόλεπτα που ο Παναθηναϊκός έμεινε χωρίς πόντο είχε 0/17 σουτ και 8 λάθη, με τους “ερυθρόλευκους” να πηγαίνουν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 37-11 και το “τριφύλλι” να έχει 0/13 τρίποντα…