O Πανιώνιος πέρασε από τη Ζάκυνθο, φουλ για άνοδο

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι νίκησε 2-1 στο νησί και πλέον βρίσκεται πιο κοντά στον στόχο του

Σπουδαίο «διπλό» για τον Πανιώνιο, ο οποίος πέρασε νικηφόρα από τη Ζάκυνθο επικρατώντας με 2-1, έπιασε την κορυφή του Β’ Ομίλου και βλέπει άνοδο στη Super League 2. Το σκορ άνοιξε ο Πίσπας στο 52′, ενώ ένα λεπτό πριν ο Γροντής είχε δοκάρι. Το τρίποντο «κλείδωσε» ο Νίνο στο 75′ με τον Καψάσκη να μειώνει στο 97′. Το παιχνίδι ήταν επεισοδιακ με πολλή ένταση στο ημίχρονο μετά το πρώτο γκολ του Πανιωνίου λόγω έντονων διαμαρτυριών των γηπεδούχων.

Στο άλλο παιχνίδι, Θύελλα Ραφήνας – Ηρόδοτος 0-0.