Ο Παντέλης ανέλαβε την Ηλιούπολη
Ο Παντέλης αντικατέστησε τον Βαγγέλη Χαντέ στην τεχνική ηγεσία της ομάδας
![Ο Παντέλης ανέλαβε την Ηλιούπολη Παντέλης](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/05/pantelis-773x380-1.jpg)
Παρότι ακούστηκε το όνομα του Ηλία Φυντάνη προκειμένου να αναλάβει την τεχνική ηγεσία της Ηλιούπολης, οι άνθρωποι της ομάδας συμφώνησαν με τον Νίκο Παντέλη και τον ανακοίνωσαν.
Ο Νίκος Παντέλης γεννήθηκε στην Αθήνα στις 6 Οκτωβρίου του 1959. Είναι πολύπειρος προπονητής, με παραστάσεις σε πλειάδα ποδοσφαιρικών ομάδων, ενώ τις δεκαετίες του 1970 και 1980 υπήρξε ποδοσφαιριστής σε ομάδες Α’ Εθνικής όπως ο Πανιώνιος, το Αιγάλεω και ο Αθηναϊκός.
«Του ευχόμαστε καλή αρχή στα νέα του καθήκοντα», αναφέρει η ανακοίνωση του συλλόγου.
Ο Παντέλης αντικατέστησε τον Βαγγέλη Χαντέ στην τεχνική ηγεσία της ομάδας, και το πρώτο του επίσημο ματς θα είναι ο κρίσιμος αγώνας με τον Μακεδονικό στη Θεσσαλονίκη.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News