Ο Προμηθέας στη Λάρισα για την ισοφάριση
![Ο Προμηθέας στη Λάρισα για την ισοφάριση Προμηθέας](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2022/05/aek-promitheas-82-95-1-873x432.jpg)
Δοκιμάζεται σήμερα στη Λάρισα ο Προμηθέας, ο οποίος θα παίξει στις 19.30 (ΕΡΤ3) με την ομώνυμη ομάδα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής των μικρών τελικών των play-offs της Basket League.
Η ομάδα του Μάκη Γιατρά έπειτα από την ήττα (89-78) από τη Λάρισα την περασμένη Κυριακή στο «Τόφαλος» βρίσκεται σε δύσκολη θέση.
Θέλει να ισοφαρίσει σήμερα σε 1-1 τις νίκες και να ανακτήσει το πλεονέκτημα έδρας, αφού γνωρίσει ότι εάν βρεθεί πίσω με 2-0 οι ελπίδες για την κατάληψη της 3ης θέσης θα ελαχιστοποιηθούν…
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News