Οι Αχαιοί στη μάχη για τη διάκριση στο Πανελλήνιο Κ18

Το σημερινό πρόγραμμα και οι συμμετοχές

DSC 8057

Ξεκινά σήμερα στο Βόλο το Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου Κ18, το οποίο είναι αφιερωμένο στη μνήμη του πρώην προέδρου του ΣΕΓΑΣ, Βασίλη Σεβαστή, που «έφυγε» άδικα και πρόωρα από τη ζωή. Στους αγώνες θα συμμετάσχουν Αχαιοί με στόχο διακρίσεις και μετάλλια. Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα και οι συμμετοχές των Αχαιών έχουν ως εξής:
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΑΝΔΡΩΝ: 09.00: Τριπλούν, 09.30: Επί κοντώ, 09.30: 110 μ. εμπόδια, 10.10: Επί κοντώ, 10.20: 400 μ., 11.30: Σφαιροβολία, 11.20: 100 μ. 11.55: 100 μ., 17.00: Σφυροβολία (τελικός), 18.00: 110 μ. εμπόδια (τελικές σειρές), 18.30: Επί κοντώ (τελικός), 18.40: 100 μ. (τελικές σειρές), 19.15: Σφαιροβολία (τελικός), 19.45: 1.500 μ., 20.15: 2.000 μ. στιπλ, 20.50: 4Χ100 μ. (τελικές σειρές), 21.35: 10.00 0 μ. βάδην.
ΓΥΝΑΙΚΩΝ: 09.00: Ακοντισμός, 09.30:Υψος, 09.55:100 μ. εμπόδια, 10.00: Δισκοβολία, 10.15: Υψος, 10.30: Τριπλούν, 10.30: Ακοντισμός, 10.45 μ.: 400 μ., 11.55: 100 μ., 18.20: 100 μ. εμπόδια (τελικές σειρές), 18.45: Δισκοβολία (τελικός), 18.55: 100 μ. (τελικός), 19.00: Υψος (τελικός),19.30: 400μ. (τελικές σειρές), 19.40: Τριπλούν (τελικός), 20.00: 1.500 μ. (τελικές σειρές), 20.00: Ακοντισμός (τελικός), 20.30: 2000 μ. στιπλ., 21.10 : 4Χ100 μ. (τελικές σειρές).
ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ
ΓΥΝΑΙΚΕΣ
100μ.: Κατερίνα Λουκάτου (Παναχαϊκή), Ανδριάννα Βουγά (Παναχαϊκή).
200μ.: Αναστασία Καρέλα (Ολυμπιάδα).
400μ.: Αναστασία Καρελα (Ολυμπιάδα), Μαρία Παναγιωτοπούλου (Παναχαϊκή), Φωτεινή Ζαχουλίτη (Παναχαϊκή).
100μ. εμπόδια: Φωτεινή Τσιλιγκιριάν (Κούρος), Παναγιώτα Μεντζελοπούλου (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου), Μαρίνα Λαμπίρη (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
4Χ100μ ..: Μαρία Παναγιωτοπούλου, Φωτεινή Ζαχουλίτη, Ανδριάννα Βουγα, Αναστασία-Ευπραξία Σπυράτου (Παναχαϊκή), Κατερίνα Λουκάτου (Παναχαϊκή).
Υψος: Καλλιόπη Παπανδρεοπούλου (Κούρος).
Επί κοντώ: Χρυσούλα Μπινιέρη (Πατραϊκή Ενωση Στίβου).
ΑΝΔΡΕΣ
100μ.: Σπυρίδων Πολυχρονόπουλος (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
400μ.: Αντώνης Ραμπαβίλας (Αθηνόδωρος).
1.500μ.: Αλέξανδρος-Διαμαντής Σκούρτης (Ολυμπιάδα), ΑντώνηςΠανταζόπουλος (Εσπερος 2004), Ανδρέας Γεωργίου (Αθηνόδωρος), Γιάννης Γιαννακόπουλος (Πέλοπας), Αντόνιο Κότσο (εσπερος 2004), Διονύσης Καψάλης (Αθηνόδωρος).
110μ. εμπόδια: Χρήστος-Μάριος Δημητρίου (Αθηνόδωρος), Νίκος Σκαπετοραχης (Φιλαθλητική Λέσχη Αιγίου).
2.000μ.: Αντώνης Τσάμης (Πέλοπας).

Ακολουθήστε το Pelop.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Γράψτε το σχόλιό σας

Παρακολουθήστε τα σχόλια
Να ειδοποιηθώ όταν
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ


ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ