Οι γυναίκες του Αρη Πατρών νίκη με ανατροπή και κορυφή

Αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0, η γυναίκεια ομάδα του Αρη Πατρών έκανε την ανατροπή και νίκησε με 3-1 τον Παναιτωλικό για την 7η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής και με τους τρις βαθμούς είναι πλέον μόνη της στην κορυφή του Ομίλου.

Μεγάλη πρωταγωνίστρια την Μούτσι που πέτυχε χατ-τρικ, η γυναικεία ομάδα του Άρη Πατρών, διατήρησε το αήττητο.

το αγωνιστικό κομμάτι, αν και η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 25′ κατάφερε να ισοφαρίσει 10 λεπτά μετά, όταν σε ένα λάθος της τερματοφύλακα του Παναιτωλικό η Μούτσι έκλεψε και πλάσαρε για το 1-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη  η ίδια παίκτρια με δυο γκολ στο 70′ και στο 83′ ολοκλήρωσε την ανατροπή και τον θρίαμβο.

Αρχικά από κόρνερ της Ζαχαράτου με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έβαλε μπροστά στο σκορ τον Άρη (2-1), ενώ στο 83′ με πλασέ έγραψε το τελικό 3-1.

Άρης Πατρών (Δελδήμος): Δ. Κολοβού, Γκοτσούλια, Μ. Κολοβού, Κωβαίου, Γκούλη, Μπεκίρη (32′ Ζαχαράτου), Μούτσι, Νικολοπούλου, Ρούβαλη Σπανού (85′ Κλαυδιανού), Βαρβιτσιώτη (77′ Νιφόρα)…