Πάλεψε η Παναχαϊκή, αλλά δεν απέφυγε την ήττα στην Καλλιθέα

Παρότι προηγήθηκε με τον Τοπάλ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου, η Παναχαϊκή δεν άντεξε και έχασε πολύ γρήγορα το προβάδισμα με αποτέλεσμα να ηττηθεί εκτός έδρας από την Athens Kallithea με 3-1.

Με δύο γκολ του Λουκίνα στο 52′ και στο 54′, οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το αποτέλεσμα και κυνηγούν τις λιγοστές ελπίδες που έχουν για να πιάσουν την πρωτοπόρο Κηφισιά.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 94′ ο Ναμπί.

Η Athenasd Kallithea είχε δοκάρι στο 38′ σε σουτ του Σαντάνα και στο 81′ σε προσπάθεια του Λουκίνα.

Athens Kallithea: Βοσνιάδης, Μπουλούλης, Ματίγια, Κύργιας, Σαντάνα (66′ Ναμπί), Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Ουές (9′ λ.τ. Βασιλούδης), Καινούργιος, Βλάχος, Ντεμέτριους.

Παναχαϊκή: Κολοβούρης, Τοπάλ, Κοντοχρήστος (53′ Λιοφάγος), Λαρρέα, Ρουγκάλας, Σίλβα, Κωνσταντακόπουλος, Χαντί (53′ Κάρλος), Ζυγκερίδης (74′ Στασινόπουλος), Στεργίδης (22′ λ.τ. Παπαχρονόπουλος), Ν. Καρακλάιτς.