Πανεπιστήμιο Πατρών: Ξεκινάει το Παιδικό Φεστιβάλ του ΤΕΕΑΠΗ
Το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (ΤΕΕΑΠΗ) του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει για 14η συνεχή χρονιά το «Παιδικό Φεστιβάλ».
![Πανεπιστήμιο Πατρών: Ξεκινάει το Παιδικό Φεστιβάλ του ΤΕΕΑΠΗ Πανεπιστήμιο Πατρών](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/06/panepistimio-festival-1-873x432.jpeg)
Το Τμήμα Επιστημών της Εκπαίδευσης και της Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία (Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η.) του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει για 14η συνεχή χρονιά το «Παιδικό Φεστιβάλ» από τις 6 ως και τις 9 Ιουνίου 2023.
Τα Εργαστήρια του Φεστιβάλ, τα οποία οργανώνονται και υλοποιούνται από τις φοιτήτριες/τους φοιτητές του Τ.Ε.Ε.Α.Π.Η. σε συνεργασία με τις διδάσκουσες/τους διδάσκοντες του Τμήματος, δομούνται σύμφωνα με τα πορίσματα πρόσφατων ερευνών για τη γνωστική, την κοινωνικο-συναισθηματική και την κινητική ανάπτυξη των παιδιών προσχολικής ηλικίας.
Φέτος στο Φεστιβάλ συμμετέχει και η ομάδα IGEM Patras με το δικό της Εργαστήριο. Τα εργαστήρια λειτουργούν 9:30-12:30 καθημερινά. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα ή να στείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στο: festival@upatras.gr.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News