Πάτρα: Παρατείνεται έως την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου η λειτουργία του Υπνωτηρίου Αστέγων
Τι θα πρέπει να έχουν μαζί τους οι ενδιαφερόμενοι
![Πάτρα: Παρατείνεται έως την Παρασκευή 26 Ιανουαρίου η λειτουργία του Υπνωτηρίου Αστέγων Πάτρα](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2024/01/ypnotirio-astegon-800x432.jpg)
Λόγω του ψύχους που επικρατεί και προβλέπεται να συνεχιστεί, από τον Δήμο Πατρέων και τον Κοινωνικό του Οργανισμό ανακοινώνεται η συνέχιση λειτουργίας του Υπνωτηρίου για την φιλοξενία αστέγων από την σήμερα 24, έως και την Παρασκευή, 26 Ιανουαρίου, στο χώρο της Μπουκαούρη 100 και Γούναρη.
Η υποδοχή των ενδιαφερομένων να φιλοξενηθούν στην δομή θα γίνεται κατά τις ώρες 7 μ.μ. – 9 μ.μ.
Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει να έχουν μαζί τους τουλάχιστον κάποιο έγγραφο ταυτοπροσωπίας (ταυτότητα, διαβατήριο, δίπλωμα, κάρτα ασύλου κ.λπ).
Για περισσότερες πληροφορίες, όσοι το επιθυμούν, μπορούν να επικοινωνούν κατά τις ώρες 8:00 – 15:00 & 20:00-21:00 στα τηλέφωνα: 2610342995, 2614400307.
Το Υπνωτήριο του Δήμου Πατρέων λειτουργεί από τον ΚΟΔΗΠ στα πλαίσια «Συνέχιση δράσης Δομές Φιλοξενίας Αστέγων Δήμου Πατρέων: Υπνωτήριο» του Επιχειρησιακού Προγράμματος “ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ και χρηματοδοτείται από το Ευρωπαϊκό Κοινωνικό Ταμείο – ΕΣΠΑ 2021-27.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News