Πάτρα: Στεφάνι από τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου στη μνήμη του Νίκου Τεμπονέρα – ΦΩΤΟ
Στεφάνι στο μνημείο του δολοφονημένου καθηγητή Νίκου Τεμπονέρα από τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Παναγιώτη Μελά.
![Πάτρα: Στεφάνι από τον πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου στη μνήμη του Νίκου Τεμπονέρα - ΦΩΤΟ Στεφάνι](https://pelop.gr/wp-content/uploads/2023/01/temponeras1-873x432.jpg)
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου του Δήμου Πατρέων, Παναγιώτης Μελάς, εκπροσωπώντας το Δήμο και τη Δημοτική Αρχή, παραβρέθηκε, τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2023 το απόγευμα, στην εκδήλωση μνήμης, που έγινε στην Πάτρα, για τα 32 χρόνια από τη δολοφονία του καθηγητή Νίκου Τεμπονέρα.
Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου κατέθεσε στεφάνι στο μνημείο, έξω από το σχολικό συγκρότημα (περιοχή Βουδ) που δολοφονήθηκε ο Τεμπονέρας και φέρει το όνομά του.
Ακολουθήστε μας για όλες τις ειδήσεις στο Bing News και το Google News